• czekolady-baner
 • czekolada-pitna

Nasza czekolada

W naszych produktach znajdziecie Państwo to, co od wieków najlepsi mistrzowie cukierniczy mają do zaproponowania
- prawdziwą i aromatyczną belgijską czekoladę w oryginalnym połączeniu smaków.

więcej        

Cortez

Aztecki Kalendarz

Dla Azteków czekolada była źródłem mądrości i energii, afrodyzjakiem i kojącym balsamem. Dla nas czekolada jest wielką pasją oraz inspiracją, która nie tylko pobudza zmysły, ale również pozwala tworzyć. Z tego właśnie powodu, z potrzeby serca, zrodziła się firma Cortez.

W naszej filozofii tworzenia powracamy do źródeł, czyli tego co było i ponadczasowo jest najlepsze w czekoladzie. Przede wszystkim pragniemy dzielić się jej prawdziwym, naturalnym smakiem, który nie jest skażony sztucznymi dodatkami. Poszukujemy wciąż nowych doznań smakowych i dlatego kreujemy niekonwencjonalne połączenia naszej czekolady z polskimi owocami i ziołami. Korzystamy także ze starych, sprawdzonych receptur – czekoladą z papryczką chilli zachwycali się już azteccy władcy. Jesteśmy dumni z naszych produktów i cieszymy się, że coraz szerzej podbijają one serca Miłośników Czekolady.

Naszą firmę tworzą ludzie, którzy na różnych etapach swojego życia mieli szczęście spotkać prawdziwą czekoladę, szczerze ją pokochali i już nie potrafią bez niej żyć.

Pragniemy zarażać czekoladową pasją kolejnych przyjaciół!

Poradnik

 • Jak degustować czekolady CortezJak degustować +

  Aby w pełni rozkoszować się czekoladowo - owocowymi kompozycjami Cortez Premium Chocolate  warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

  Smak płynący z natury
  Degustując nasze czekolady warto położyć owoce bezpośrednio na języku, a czekoladzie pozwolić  rozpuścić się na podniebieniu. Dzięki temu owoce szybciej uwolnią swój pierwotny smak tworząc idealne połączenie z czekoladą.

  Dzięki specjalnemu procesowi suszenia nasze owoce zachowują naturalny smak, kolor oraz pełnię witamin. Są takie jak je stworzyła natura.

  Rozpływanie się w ustach 
  Użyte do produkcji naszych czekolad wyłącznie masło kakaowe  sprawia, iż nasza czekolada dosłownie rozpływa się w ustach, gdyż masło kakaowe topnieje w temperaturze 36°C, czyli temperaturze ciała człowieka. Używane do produkcji innych, popularnych czekolad tłuszcze roślinne ulegają rozpuszczeniu dopiero w temperaturze 38°C. Powoduje to nieprzyjemne odkładanie się w ustach warstwy tłuszczu, którego organizm ludzki nie jest w stanie naturalnie rozpuścić.

  Aromat
  Prawdziwa wanilia, stosowana w produkcji naszej czekolady, nadaje jej niepowtarzalny smak i naturalny aromat. Nie jest do niej dodawany sztuczny aromat waniliny, który powoduje wrażenie syntetycznego, perfumowanego  posmaku w ustach.

  Aksamitność
  Proces rozdrobnienia składników użytych do produkcji czekolady odbywa się na bardzo wczesnym etapie produkcji i ma ogromne znaczenie dla dalszego smaku czekolady. Im bardziej rozdrobnione składniki, tym większe uczucie aksamitności w ustach podczas degustacji.

  Czekolady o „niedopracowanym” rozdrobnieniu sprawiają wrażenie nieprzyjemnej szorstkości i uczucia grudek na podniebieniu, co negatywnie wpływa na ostateczne walory smakowe i nie pozwala cieszyć się głębią smaku prawdziwej czekolady.

  Nie bez znaczenia jest również użycie naturalnej lecytyny sojowej do łączenia składników czekolady. Czekoladę tworzą różnorodne składniki pod względem konsystencji i to dzięki lecytynie sojowej powstaje idealna jej struktura, która wprawia nas w błogi stan.

  Lecytyna sojowa dodatkowo wspomaga  nasz organizm w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej, więc jeśli mamy  gorszy dzień warto sięgnąć po dobroczynną kostkę czekolady.

 • Jak przechowywać czekoladęPrzechowywanie +

  Chłodno, ale nie za zimno!
  Idealną temperaturą do przechowywania czekolady jest 12-20 °C, czekolada zachowuje wówczas najlepsze właściwości smakowe. Nawet w upalne dni nie należy przechowywać czekolady w lodówce! Najlepszym miejscem do przechowywania czekolady jest chłodne, ciemne i suche miejsce. 
  Zbyt duża wilgotność powietrza lub też przechowywanie czekolady w zbyt wysokiej temperaturze powoduje postawanie nalotu na czekoladzie, który nie jest szkodliwy, jednakże powoduje utratę walorów smakowych i estetycznych.

  Źródło nalotu na czekoladzie 
  Wykwit cukrowy (biały nalot) – efekt białego nalotu na czekoladzie zaobserwujemy, gdy włożymy czekoladę do lodówki a następnie umieścimy w bardzo ciepłym pomieszczeniu. Na czekoladzie poddanej tak gwałtownej zmianie temperatury (więcej niż 10°C) pojawi się rosa jako wynik kondensacji pary wodnej. Rosa wyciągnie cukier z czekolady, a następnie odparowując pozostawi biały nalot. 
  Wykwit tłuszczowy (szary nalot) – wskutek przechowywania czekolady w zbyt wysokiej temperaturze masło kakaowe użyte do produkcji czekolady topnieje i wytrąca się na jej powierzchni. Gdy ponownie zastygnie w niższej temperaturze pozostawi na wierzchu szary nalot.

  Absorpcja zapachu
  Czekolada zawiera cukier i tłuszcz, obydwa te składniki bardzo łatwo absorbują zapachy z otoczenia. Należy zatem pamiętać, aby nie przechowywać czekolady z produktami, które wydzielają intensywny zapach. Czekolada szybko go pochłonie i nie będzie można delektować się jej oryginalnym smakiem.

 • 1

Kufer Corteza

kufer corteza

Słodka recepta na szczęśliwe życie? Czekolada!

 • Wodzi na pokuszenie
 • Dobrze smakuje

czekolada wodzi na pokuszenie

Czekoladzie niezwykle trudno się oprzeć. Skutecznie wodzi nas na pokuszenie. Słodki przysmak zasłużył sobie na miano afrodyzjaku głównie z powodu zawartości fenyloetyloaminy, którą naturalnie wytwarza organizm osoby zakochanej. Dzięki niej czujemy się odprężeni, odczuwamy pozytywne emocje i subtelną szczęśliwość.

czekolada dobrze smakuje

Uwielbiana przez wielu. Posiada cudowny smak i zapach. Początkowo traktowana jako symbol religijny, a także oznaka władzy. Obecnie przybiera bardzo rozmaite postacie i ma szerokie, nie tylko kulinarne, zastosowanie. Przede wszystkim jest obłędnie smaczna. Uwaga – można się od niej uzależnić!

 • Pomaga zdrowiu
 • Dodaje energii

czekolada pomaga zdrowiu

Czekolada posiada silne działanie antydepresyjne. Odpowiada za to wchodzący w jej skład magnez, regulujący sprawność komórek nerwowych oraz cynk i selen, które zwiększając ilość endorfin, istotnie osłabiają negatywny wpływ stresu na ludzki organizm. Czekolada poprawia sprawność intelektualną człowieka, korzystnie wpływa na koncentrację. Zawiera polifenole, które neutralizują wolne rodniki opóźniając tym samym procesy starzenia komórek. Skutecznie podwyższa poziom dobrego cholesterolu we krwi. Jest również bogatym źródłem potasu, wapnia, fosforu, żelaza, witamin A, D, E oraz witamin z grupy B.

czekolada dodaje energii

Prawdziwa czekolada zawiera wiele składników odżywczych. Dostarcza zdrowych kalorii i jest wręcz nieoceniona w czasie wzmożonej aktywności fizycznej. Nie zapominajmy o pysznej tabliczce czekolady podczas uprawianiu sportu. To szybki zastrzyk energii!